Po dobu letních prázdnin balíčky odesíláme během 3 pracovních dní ☀️ Děkujeme za Váš nákup.

Pohanka lámanka 400 g BIO PROBIO

Značka: Probio
66 Kč
Skladem

Pohanka je plodina, která na český stůl patří již od středověku. Je nutričně bohatá, má vysoký obsah vlákniny, bílkovin, vysoký obsah rutinu (flavonoid), obsahuje vitaminy skupiny B a minerální látky. Díky tomu příznivě ovlivňuje naši imunitu a dobře působí i na nervovou a cévní soustavu. U pohanky lámanky je garantována bezlepkovost (obsah lepku do 20 mg/kg). Je loupaná mechanicky (ne termicky), takže si zachovává větší množství živin, které se při tepelném zpracování ztrácí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pohanka lámanka v kuchyni:

Kdo nezná pohankové karbenátky? Neskutečná dobrota. Lámanka je skvělý základ pro přípravu karbenátků, placiček, zapékaných sladkých i slaných pokrmů. připravíte z ní snídaňové kaše, hoďte hrstku do polévky na zahuštění, posypte jí buchtu místo drobenky, udělat skvělou "škvarkovou pomazánku" apod. Její využití je široké.

Víte že?

Probio jsou specialisti na zpracování pohanky? Věnují se tomu už od jejich počátku v roce 1992. Pohanku loupou mechanicky, proto je světlá (druhý způsob je tepelně - pak je pohanka tmavá). Pohanka si tak zachová více hodnotných látek než při tepelném zpracování. Pohanku zpracovávají v unikátním bezlepkovém mlýně s velkou péčí, ručí tak za její bezlepkovost a mimořádnou kvalitu.       

 


PRODUKT POCHÁZEJÍCÍ Z EKOLOGICKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ 

  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz