Dětská Omega 3 - DHA, EPA & Vitamin D 400 IU (150ml)

Novinka Tip
Značka: Arctic blue
479 Kč
Skladem

Čistý arktický rybí olej s vitamínem D pro děti. Obsahuje 450 mg DHA + 380 mg EPA + 10 µg vitamínu D. Zcela bez rybí pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci). Přírodní pomerančová příchuť. Přírodní triglyceridová forma oleje - přirozená a dobře vstřebatelná. Prestižní certifikace MSC (trvale udržitelný rybolov). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ARCTIC BLUE® KIDS OMEGA-3 (450 mg DHA, 380 mg EPA + VITAMIN D)

Vysoce kvalitní doplněk stravy s obsahem omega-3 mastných kyselin (EPA & DHA) z rybího oleje s přidaným vitamínem D. MSC certifikace.
 • Čistý arktický rybí olej s vitamínem D pro děti (od jednoho roku)
 • Z divoce žijících tresek v Norském a Barentsově moři - nedotčené panenské vody, daleko od lodních tras
 • 450 mg DHA + 380 mg EPA + 10 µg vitamínu D
 • Přírodní pomerančová příchuť
 • Zcela bez rybí pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci)
 • Přírodní triglyceridová forma oleje - přirozená a dobře vstřebatelná pro tělo + odráží přirozený obsah tuků v rybě
 • Prestižní certifikace MSC (trvale udržitelný rybolov) - etický rybolov, který neohrožuje budoucnost rybích populací a další žijící druhy
 • Udržitelný etický rybolov - výhradně z odřezků tresčích filet

 

 

Čerstvé a čisté rybí oleje nejvyšší kvality 

Divoce žijící tučné ryby jako je treska, sleď nebo makrela jsou velmi dobrým zdrojem nenasycených mastných kyselin omega-3 jako EPA a DHA stejně jako vitamínu D. Ryby s malým podílem tuku jako tilápie nebo pangasius ale těchto důležitých živin obsahují jen velmi málo. Čistý arktický rybí olej je proto ideální pro každého, kdo nerad konzumuje tučné ryby. Omega-3 jsou velmi důležité stavební látky, vždyť jen 20 % tuku v našem mozku tvoří DHA.

 

Povolená zdravotní tvrzení podle nařízení Komise (EU) č. 432/2012, č. 536/2013 a Rady (ES) č. 1924/2006:

 • DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku
 • DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce
 • DHA a EPA přispívá k udržení normální hladiny krevních triglyceridů 
 • DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku

 

Prokázaná tvrzení o vitaminu D

 • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávánívyužití vápníku a fosforu 
 • Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi
 • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů
 • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů 
 • Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk

 

Nejvyšší čistota s respektem k přírodě

Čistý arktický MSC rybí olej je vyráběn z čerstvých odřezků filet divoké arktické tresky. Tyto ryby žijí v Barentsově moři, které leží mezi Novou Zemí, Špicberky a severním Norskem. Jde o jedny z nejčistších vod na světě, které se nedají bez nadsázky vůbec srovnat s plastovou polévkou v Pacifiku mezi Asií a Jižní Amerikou. Rybí olej Arctic Blue je testován na přítomnost více než 200 možných chemikálií, zejména těžkých kovů, PCB a dioxinů. V dalším kroku je olej pomocí pokročilých technologií očištěn. Výsledkem je extrémně čistý rybí olej vhodný pro malé děti i těhotné ženy.

Čistý arktický MSC rybí olej existuje pouze v přírodní formě, tzv. triglyceridové formě. Přesně tak, jak se všechny tuky vyskytují i v rybě. Příroda to vymyslela za nás, takto jsou obsažené tuky nejvíce stabilní. Proto nikdy nepoužíváme nepřírodní ethyl ester. Ethyl estery jsou nestabilní tuky s redukovanou absorpcí, vysokým rizikem oxidace a nepříjemnou chutí po konzumaci. Používají se, protože jsou snazší na produkci a levnější. Triglyceridová forma je naopak přírodní, stabilní a tělo ji dobře vstřebává.

Čerstvý olej z divoce žijících ryb

Čerstvost je spolu s čistotou pro olej stejně důležitá. Odráží totiž stav delikátních omega-3 mastných kyselin. Čerstvost lze samozřejmě změřit přivoněním nebo ochutnáním. Čerstvý olej nikdy nebude zavánět rybím odérem. Čerstvost lze také změřit velmi precizně v laboratoři a pak ji vyjádřit číslem. To se nazývá tzv. Totox hodnota (Total Oxidation Value). Hodnota Totox je u olejů Arctic Blue měřena pravidelně. V mnoha analýzách se stupeň oxidace měří pouze hodnotou peroxidu. To je nedostatečné, protože peroxidy jsou ještě dále konvertovány. Měříme proto i druhý ukazatel, hodnotu anisidinu. Jen s oběma těmito hodnotami pak může být určena správná celková oxidace a čerstvost.

 

 

Balení: 150 ml
 
Dávkování: děti 1 - 7 let: 2,5 ml denně. Děti 7+ a dospělí: 5 ml (1 odměrka) denně. Užívejte ihned po jídle. Balení obsahuje 30 dávek x 5 ml nebo 60 dávek x 2,5 ml.
 
Upozornění: Po otevření uchovávejte v lednici do 7 °C a spotřebujte do 6 měsíců. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí.
 

 
 Aktivní látky:
 ve 2,5 ml*
 v 5 ml*
 Rybí olej
 2320 mg
 4640 mg
     Omega-3
 520 mg
 1040 mg
          Omega-3 DHA
 225 mg
 450 mg
          Omega-3 EPA
 190 mg
 380 mg
 Vitamín D
 5 µg (100 %**)
 10 µg (200 %**)
*Balení obsahuje 30 dávek x 5 ml nebo 60 dávek x 2,5 ml.
**Referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.
 
 
Složení: rybí olej z tresky, přírodní pomerančové aroma, vitamin D (cholekalciferol), extrakt z rozmarýnu, antioxidant (tokoferol, askorbylpalmitát).

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz