Vegan Omega 3 z řas 60 kapslí (250mg DHA)

Novinka Tip
Značka: Arctic blue
409 Kč
Skladem

Čistý olej z řasy Schizochytrium sp. pěstované v kontrolovaném ekologickém prostředí. Obsahuje 250 mg DHA. Forma - malé kapsle (snadnější polykání). Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci). 100% veganský (olej z řasy + veganská kapsle). Biologicky odbouratelný kompostovatelný sáček (bez obsahu plastů). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VEGAN OMEGA 3 ALGAE

Doplněk stravy s obsahem omega 3 (DHA) z oleje z mořských řas
 
  • Čistý olej z řasy Schizochytrium sp. pěstované v kontrolovaném ekologickém prostředí
  • 250 mg DHA
  • Forma - malé kapsle (snadnější polykání)
  • Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci)
  • 100% veganský (olej z řasy + veganská kapsle)
  • Totožné omega-3 jako v rybím oleji (řasy jsou zdrojem omega-3 pro ryby)
  • Omega-3 = stavební látky, oxidativní stres, psychická a fyzická kondice, regenerace
  • Biologicky odbouratelný kompostovatelný sáček (bez obsahu plastů). 

 

Řasy - potravina budoucnosti

Řasy jsou stále více používané a určitě budou potravinou budoucnosti. Jsou to miniaturní rostliny produkující vlastní omega-3 mastné kyseliny. A to dokonce i na zemi v uzavřeném a kontrolovaném prostředí. V přírodě to funguje tak, že řasy přenáší své omega-3 do ryb, které je zkonzumovaly. Olej z řas je tak ve skutečnosti stejně silný a kvalitní jako olej rybí. Arctic Blue vyrábí svůj olej z kultivovaných řas v kontrolovaném prostředí, je tak zajištěné, že olej neobsahuje žádnou kontaminaci z oceánu. Arctic Blue Algae olej je 100% veganský, při jeho výrobě nebyl využitý žádný rybí olej. Kapsle jsou také veganské, želatina také byla nahrazená mořskou řasou.

Samozřejmostí je pěstování bez pesticidů, olej by tak mohl být označený jako BIO, bohužel pro to však ještě neexistuje legislativa. Je to ale jen otázka času.

 

Rostlinná alternativa rybího oleje

Algae jsou jednobuněčné rostliny vyskytující se v řekách i oceánech. Je jich mnoho druhů, jen jeden druh ale produkuje ty správné omega-3 ve velkém množství. Jde o druh Schizochytrium, ze kterého extrahujeme náš algae olej. Podobně jako probiotické kultury nebo pivní kvasinky ve velkých nádobách dělají svou práci, tak i řasy rostou kontrolovaně do silné hustoty. Následně je z nich extrahován olej.

Při prvních pokusech pěstovat algae v suchozemských podmínkách vznikal jen algae DHA olej. Řasy lze ale přirozeně nasměřovat k bodu, kdy produkují EPA olej a nebo EPA / DHA olej. Olej z řas je tak perfektní alternativou rybího oleje.

Při výběru algae oleje je třeba dbát na následující charakteristiky: oficiální označení / certifikace vegan, množství EPA / DHA a absence nepříjemné pachuti a zápachu. Podle těchto základních bodů lze rozlišit kvalitu a čerstvost. V Arctic Blue toto 100% garantujeme, čerstvost algae oleje také pravidelně měříme v laboratoři. Stejně jako u rybího oleje se i u algae oleje měří tzv. hodnota Totox = total oxidation value. 

 

 Balení: 60 gelových kapslí (48 g)

 
Dávkování: 1-2 kapsle denně, během jídla nebo po jídle. Obsahuje 30-60 denních dávek.
 
Upozornění: Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí.
 

 
 Aktivní látky:
 v 1 kapsli
 Olej z mořské řasy
 600 mg
     Omega-3 DHA
 250 mg
 
 
Složení: olej z mořské řasy (Schizochytrium sp.), veganská kapsle (glycerol, modifikovaný hrachový škrob, karagenan), extrakt z rozmarýnu, antioxidant tokoferoly.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz