Fermentovaný L- glutamin 250g

299 Kč
Skladem

Fermentovaný L - glutamin doporučujeme jako základ pro střeva, jelikož je doslova „krmivem“ pro buňky střevní sliznice a podílí se na její rychlé regeneraci. Glutamin neboli L-glutamin je nejzastoupenější aminokyselina v těle, která funguje jako stavební kámen pro bílkoviny. Nejvíce je zastoupen v krevní plazmě a svalech, kde působí jako mediátor a pomáhá při tvorbě dalších aminokyselin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

L-glutamin je volná forma glutaminu, jedné z 20 přirozeně se vyskytujících aminokyselin v bílkovinách ve stravě. Mezi nimi je významný především tím, že je v těle obsažen v největší míře – najdeme jej ve svalech, tkáních i krevním oběhu. Jeho účinky přímo souvisí s imunitním systém, regenerací, pH organismu a regenerací po různých nemocích a úrazech. Mimo to však obrovskou mírou prospívá zažívacímu traktu a sekundárně tak i dalším systémům v těle. 

l-Glutamine pomáhá při jakémkoli typu zažívacích problémů jako je syndrom dráždivého tračníku (IBS), zánětlivá onemocnění střev jako Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, divertukulóza, divertikulitida, syndrom propustného střeva a s ním spojené komplikace jako bolest kloubů, růžovka nebo autoimunitní reakce a choroby. L-Glutamin je pro střeva životně důležitá látka – umožňuje jim zacelovat se a opravovat, proto je pravidelný příjem této aminokyseliny v potravě absolutně nezbytný. 

Stojí za zmínku, že člověk slavný pro objevení Krebsova cyklu (známého také jako citrátový cyklus) byl zároveň tím prvním, kdo doporučil užívání L-Glutaminu na problémy se střevy. Sir Hans Adolf Krebs, biochemik, který obdržel v roce 1953 Nobelovu cenu za fyziologii, totiž objevil, že L-Glutamin pomáhá zlepšit imunitní reakci spojenou se střevem.

Studie publikovaná v časopise Klinická imunologie objevila, že L-Glutamine zlepšuje efekt imunitní odpovědi TH2 stimulující zánětlivé cytokiny. L-Glutamin v takovém případě redukuje střevní zánět, což by mohlo pomoci lidem uzdravit se z potravinových alergií. 

L-Glutamin má vliv na produkci hlenu na střevní sliznici, což pomáhá ke zdravému pohybu střeva.

Důležitým předpokladem pro správný účinek je užívat L - glutaminu ve fermentované podobě maximální čistoty a kvality. 

 

Balení: 250 g
 
Dávkování: 5 g denně (1 dávka = 1 a 1/4 čajové lžičky). Smíchejte prášek s malým množstvím vody nebo jakékoliv jiné tekutiny a ihned vypijte.
Balení obsahuje 50 dávek. Prášek je bez příchuti. 
 
Složení: L-glutamin prášek 100 %
 
Upozornění: není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Těhotné a kojící ženy konzultujte užití s lékařem.
 
Výrobce: Puhdistamo - Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz