Po dobu letních prázdnin balíčky odesíláme během 3 pracovních dní ☀️ Děkujeme za Váš nákup.

DNA Oestrogen (test z kapky krve)

ZDARMAZDARMA
DNA oestrogen
5 700 Kč
Skladem

DNA Oestrogen je vysoce kvalitní test na základě rozboru DNA zahrnující 11 genů, které se podílejí na biosyntéze estrogenů, metabolismu estrogenů a jeho detoxikaci v I a II jaterní detoxikační fázi a poskytuje informace pro individuální doporučení týkající se nutné úpravy stravy, životního stylu, hormonů a nutraceutik.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DNA Oestrogen je vysoce kvalitní test na základě rozboru DNA zahrnující 11 genů, které se podílejí na biosyntéze estrogenů, metabolismu estrogenů a jeho detoxikaci v I a II jaterní detoxikační fázi a poskytuje informace pro individuální doporučení týkající se nutné úpravy stravy, životního stylu, hormonů a nutraceutik.

 

 

Přibližně 80 % případů rakoviny prsu se vyskytuje u žen bez rodinné anamnézy. Estrogen ovlivňuje funkci řady cílových tkání a výzkum ukázal, že zvýšená celoživotní expozice estrogenu je silným rizikovým faktorem pro vznik rakoviny prsu. DNA Oestrogen testuje varianty genů, u nichž byl prokázán vliv na způsob metabolismu estrogenu. Vedení k individuálnímu přizpůsobení stravy, hormonů a výživových doplňků na základě poznatků získaných z testu DNA Oestrogen s cílem zlepšit metabolismus estrogenu je přínosem pro muže a ženy, kteří trpí četnými onemocněními s dominancí estrogenu a kteří jsou celoživotně vystaveni vyššímu množství estrogenů, metabolitů estrogenu a dalších karcinogenů. Test je velmi vhodný pro ženy se silnou estrogenovou dominancí, endometriózou, silným PMS nebo u estrogenově podmíněných chorob v minulosti. 

 

Test se doporučuje pro:

 • Muži nebo ženy s rodinnou anamnézou rakoviny prsu, vaječníků, dělohy, tlustého střeva nebo prostaty.
 • Ženy, které trpí onemocněními s dominancí estrogenů, jako je endometrióza, premenstruační syndrom a děložní myomy.
 • Ženy, které zvažují perorální antikoncepci, hormonální substituční léčbu nebo doplňování bioidentických hormonů.
 • Ženy, které zvažují oplodnění in vitro nebo u nichž byla diagnostikována rakovina prsu s pozitivními estrogenovými receptory.   

 

 Ukázkový výsledek DNA oestrogen testu si můžete stáhnout ZDE

 

Výsledek testu DNA na estrogen poskytuje:

 • míru dopadu všech zjištěných genetických variant na zdraví člověka 
 • vysvětlení vlivu zjištěných genů na metabolismus estrogenů 
 • vhodná výživová doporučení a doporučení týkající se životního stylu na podporu zdravého metabolismu estrogenů dle výsledků genetických variant

 

 

Měřené markery:

CYP1A1: enzym cytochromu P450 fáze I, který přeměňuje prokarcinogeny z prostředí na reaktivní meziprodukty s karcinogenními účinky. Dále se podílí na oxidačním metabolismu estrogenů.

CYP1B1: Katalyzuje 4-hydroxylaci estradiolu a aktivních polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH) a arylaminů.

CYP17A: Katalyzuje reakce, které se podílejí na metabolismu léčiv a syntéze cholesterolu, steroidů a dalších lipidů jako nedílná součást dráhy metabolismu estrogenů.

MnSOD: Zajišťuje antioxidační aktivitu v buňce, která je nezbytná pro snížení oxidačního poškození způsobeného reaktivními metabolity estrogenů.

GSTM1: Odpovídá za odstraňování xenobiotik, karcinogenů a produktů oxidačního stresu, mezi něž patří reaktivní metabolity estrogenů.

GSTT1: Člen superrodiny proteinů, které katalyzují konjugaci redukovaného glutathionu a jsou zodpovědné za odstraňování reaktivních produktů metabolismu estrogenů.

COMT: Ovlivňuje hladiny některých hormonů a podílí se na metylaci a inaktivaci katecholových estrogenů. Souvisí s depresemi, stavy úzkosti a psychickými prouchami.

MTHFR: MTHFR je klíčový enzym v dráze metabolismu folátů - směruje foláty ze stravy buď k syntéze DNA, nebo k remetylaci homocysteinu. Snížená aktivita enzymu MTHFR byla spojena se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny prsu u premenopauzálních žen s dlouhou dobou expozice estrogenům.

 SULT1A1: Podílí se na inaktivaci estrogenů a bioaktivaci heterocyklických aminů a polycyklických aromatických uhlovodíků.

NQO1: chinonreduktáza se podílí především na detoxikaci potenciálně mutagenních a karcinogenních chinonů pocházejících z tabákového kouře, stravy a metabolismu estrogenů.

Faktor V: Leidenova mutace genu pro faktor V je charakterizována špatnou antikoagulační odpovědí na aktivovaný protein C a zvýšeným rizikem žilního tromboembolismu.

 

V ceně testu obdržíte: 

 • testovací sadu doručenou přímo na Vaši adresu
 • instrukce k měření a pro správný odběr vzorku
 • kurýrní službu, která vyzvedne hotový vzorek a odveze do norské laboratoře

 

 • Typ testu: Genetický test: rakovina prsu, detoxikace estrogenu, estrogenově podmíněné choroby
 • Požadovaný vzorek: krevní odběr z prstu
 • Průměrná doba zpracování: 18-21 dní

 

Součástí testu nění rozbor a diagnostika terapeuta. Pro podrobnější rozbor a návrh terapie si prosím zarezervujte 120 minutovou online / osobní konzultaci ZDE

 

 

Zásady ochrany osobních údajů:

DNA a původní materiál vzorku jsou po 3 měsících zničeny, takže na vzorcích nejsou žádná jména ani jiné identifikační údaje. Vzorky jsou analyzovány pouze na SNP, které jsou součástí testů společnosti DNALife, a bez zvláštního souhlasu pacienta se neprovádí žádný další výzkum ani analýzy. Výsledky nejsou poskytnuty ani prodány žásným třetím stranám.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz